Dobieranie lakierów samochodowych

Od czasu do czasu każdy pojazd potrzebuje nowego lakieru. Dzieje się to zwłaszcza po jakiejś stłuczce czy wypadku, jednak równie często powłoka lakiernicza zostaje normalnie zarysowany w czasie parkowania czy w garażu. Niezmiernie istotną rzeczą jest wtedy dobór lakieru najbardziej odpowiedniego do naszego samochodu. Ponieważ nie będziemy lakierować całego auta, powłoka lakiernicza powinien być tak dobrany, aby idealnie pasować do lakieru fabrycznego, który znajduje się na pozostałych elementach nadwozia. Ważny jest tu nie tylko kolor, ale również gradacja powłoki, dodatki metaliczne i stopień matowości. Najmniejszy niedoróbka stanie się od razu widoczna.

Dystrybucją lakierów samochodowych trudni się w Krakowie dużo zakładów i sklepików. Każdy z nich reklamuje się hasłem lakiery samochodowe Kraków, jednak mało który istotnie potrafi w prawidłowy sposób znaleźć lakier do naszego samochodu. Najlepszy sklep z lakierami powinien dysponować nie tylko próbnikami barw lakieru, ale również potrafić zmieszać lakier nietypowy, o specyficznym odcieniu, bo powłoka lakiernicza po latach używania ma prawo zmienić się tak, że żaden próbnik nie będzie do niej dopasowany. A inny kolor lakieru od razu zauważymy na sąsiadujących koło siebie częściach samochodu.Różne są sposoby dobierania lakieru. Dawniej robił to zakład lakierniczy, który z posiadanych pojedynczych odcieni wyrabiał ten właściwy lakier.

Dziś dobór lakieru to zadanie dla fachowców trudniących się sprzedażą. Dysponują oni wzornikami barw i faktur, ale te sposoby wykorzystywane są jedynie w najprostszych przypadkach. Zwykle zaś korzysta się z cyfrowych metod doboru kolorów, polegających na pobraniu wzoru koloru za pośrednictwem komputerowego skanera, który na tej podstawie nie tylko dobierze właściwy odcień, ale również ilości podstawowych odcieni lakierów, z których ten właściwy będzie przygotowany.Przygotowując zakup lakieru do pokrycia samochodu dużo fachowców podąża najprostszą i bardzo tanią drogą.3 thoughts on “Dobieranie lakierów samochodowych

Comments are closed.